slovensky česky

SkinMed® Ophtal 60ml  9.90 € s DPH


SkinMed® Ophtal
Roztok na výplach očí a čistenie očného okolia.
 
Zloženie: Superoxidovaný roztok pH 7,2 99 % (voda, kyselina chlórna, chlórnan
sodný, chlórdioxid, chlorid sodný, peroxid vodíka, ozón).
Čučoriedkový extrakt 1 %
 
Popis vet. prípravku: Číry roztok so slabým chlórovým zápachom.
Druh a kategória zvierat: Všetky druhy zvierat.
 
Charakteristika:
SkinMed® Ophtal je superoxidovaný, pH neutrálny roztok s extraktom z čučoriedok. Slúži na výplach svrbivých a podráždených očí a na čistenie očného okolia od nečistôt a prachu. V mieste aplikácie prispieva k zníženiu záťaže spôsobenej škodlivými mikroorganizmami. Potláča prejavy tzv. „suchého oka“.
Extrakt z čučoriedok upokojuje podráždené oči, zvyšuje ostrosť zraku a podporuje tvorbu kolagénu v oku. Prípravok je bezpečný na použitie u všetkých druhov zvierat. Aplikácia je bezbolestná, neštípe a  nedráždi.
 
Neobsahuje alkohol, steroidy ani antibiotiká.
 
Oblasť použitia: Roztok na výplach očí a  čistenie očného okolia. Veterinárny
liečebno-ochranný prípravok na vyplachovanie a čistenie svrbivých a podráždených očí, očného okolia a povrchových rán oka s extraktom z čučoriedok.
 
Použitie: SkinMed® Ophtal sa aplikuje ako výplach oka a očného okolia, oplach rán či ako čistiaci roztok oka a očného okolia, pri slzení oka. V mieste aplikácie prispieva k zníženiu záťaže spôsobenej škodlivými mikroorganizmami – je vhodný aj pri zápaloch spojiviek alebo rohovky.
 
Návod na použitie: Prípravok SkinMed® Ophtal aplikujte ako neriedený roztok.
Roztok môžete používať podľa potreby. Aplikujte vždy 1-2 kvapky do každého oka 3-4 –krát denne. Na dôkladnejšie vyčistenie očného okolia navlhčite prípravkom vatu alebo gázu a miesto vyčistite. Roztok nie je potrebné oplachovať. Na výplach sa môže použiť väčšie množstvo objemu.
 
Pokyny pre prvú pomoc:
Pri kontakte s  pokožkou: nie je dráždivý, u  jedincov veľmi citlivých na chlór sa môže objaviť slabé podráždenie, ktoré po krátkom čase vymizne. Po zasiahnutí očí: nie je dráždivý, u veľmi citlivých jedincov pri podráždení vymývať oči tečúcou vodou.
 
Po požití: v prípade požitia menšieho množstva ako 1 dcl prípravku nie sú potrebné žiadne opatrenia, vhodné je vypiť pohár vody.
Po náhodnom požití v prípade nevoľnosti vyhľadajte lekársku pomoc.
 
Upozornenie: Prípravok by sa nemal dostať do styku s kyselinami (riziko úniku
malého množstva plynného chlóru).
Nepoužívajte pi precitlivenosti zvieraťa na zložky prípravku. Veterinárny prípravok nie je náhradou veterinárnej starostlivosti a liečiv odporúčaných veterinárnym lekárom.
 
Spôsob uchovávania: Uchovávať pri teplote do 25°C.
Uchovávať mimo dohľadu a dosahu detí.
Dlhodobo skladovať v pôvodných obaloch mimo dohľadu a dosahu detí, v chlade a tme. Krátkodobo (pri používaní) možno skladovať maximálne do teploty 30°C. Chrániť pred slnečným svetlom a mrazom. Neskladovať v blízkosti zdrojov tepla.
 
Čas použiteľnosti: 1 rok. Spotrebujte do 6 mesiacov po prvom otvorení balenia

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

SOLO CERVO (JELEŇ) VANIČKA

SOLO CERVO (JELEŇ) VANIČKA  

Royal Canin Dog Gastrointestinal Low Fat Konzerva

Royal Canin Dog Gastrointestinal Low Fat Konzerva 

TROVET VPD PES VENISON POTATO HYPOAL

TROVET VPD PES VENISON POTATO HYPOAL 

NEWSLETTER Nezmeškajte zľavy a akcie - novinky do mailu.