slovensky česky

SkinMed® Super HydroGel  6.00 € s DPH


SkinMed® Super HydroGel
 
Hydrogél určený na ošetrenie poranenej kože a slizníc
 
Zloženie : SkinMed® Super roztok (97,16%), Carbomer ,Trietanolamín.
 
Popis vet. prípravku : Transparentný hydrogél.
 
Druh a kategória zvierat : Všetky druhy zvierat, okrem rýb a obojživelníkov.
 
Charakteristika : SkinMed®
 
Super HydroGel je hydroaktívny gél určený na ošetrenie a rýchlejšie hojenie všetkých typov rán. Aplikácia je bezbolestná, neštípe a nedráždi.
 
SkinMed® Super HydroGel hydratuje ranu, znižuje mikrobiálnu záťaž rán, zabraňuje vzniku sekundárnej infekcie, vytvára vlhké prostredie a znižuje alkalické pH v rane, čím napomáha organizmu rozvinúť vlastný proces hojenia. Uvoľňuje nekrózy a devitalizované tkanivá.
 
Konzistencia gélu je optimálna na aplikáciu vo všetkých polohách (nesteká), výborne priľne k miestu rany alebo kožného defektu. Zaisťuje atraumatický preväz rán. Skracuje dobu hojenia. Nealergizujúci,
bezpečný tiež pri olízaní alebo v prípade požitia. Použitie je bezpečné pre všetky druhy zvierat.
Veterinárny prípravok je možné používať pre všetky cieľové druhy zvierat, okrem rýb a obojživelníkov.
 
Oblasť použitia : SkinMed® Super HydroGél je určený na ošetrenie a rýchlejšie hojenie všetkých typov rán, (pooperačných, uhryznutia, bodných, sečných, tržných) či už povrchových alebo veľmi hlbokých rán. Ďalej pri popáleninách, dekubitoch, pomliaždeninách, kožných vredoch, podráždení kože. Veľmi vhodný aj na bežné ošetrenie drobných rán, napr. po odstránení kliešťa. Je indikovaný na ošetrenie medzi prstových
priestorov a záhybov kože.
 
Spôsob použitia : Očistite ranu od mechanických nečistôt vrátane srsti, chlpov, peria a pod.
Dôsledne vypláchnite ranu až ku spodine oplachovým roztokom SkinMed® Super.
 
Následne aplikujte gél z originálneho balenia priamo na defekt tak, aby kopíroval jeho okraje v dostatočne silnej vrstve. Ak je nutné použiť krytie, pri každej výmene aplikujte dostatočné množstvo gélu priamo na defekt.
Aplikujte 3-4-krát denne pokým sa rana nezahojí. Gél je kompatibilný so všetkými materiálmi na krytie rán. V prípade potreby je možná kombinácia s ďalšími preparátmi vrátane injekčne aplikovaných antibiotík, nesteroidných antiflogistík a ďalších preparátov.
 
Upozornenie : Nepoužívať súčasne s lokálnymi ATB (antibiotikami) v kolagénových nosičoch. Môže dôjsť k zníženiu lokálnych účinkov ATB. Nepoužívajte pri alergii na niektorú zo zložiek.
 
Pokyny pri prvej pomoci:
Po styku s kožou: nie je dráždivý, iba pri jedincoch veľmi citlivých na chlór sa môže objaviť slabé podráždenie, ktoré po krátkom čase vymizne.
 
Po zasiahnutí očí: nie je dráždivý, pri veľmi citlivých jedincoch pri podráždení vymývať oči tečúcou vodou.
 
Po požití: v prípade požitia množstva menšieho ako 1dcl veterinárneho prípravku nie sú potrebné žiadne opatrenia. V prípade požitia väčšieho množstva nechajte zviera vypiť (ak sa to dá) väčšie množstvo vody ako je 1 dcl a privolajte veterinárneho lekára.
 
Spôsob uchovávania : Skladovať v rozmedzí teplôt 5°C - 30°C. Dlhodobo skladujte v pôvodných obaloch mimo dohľadu a dosahu detí v chlade a tme, krátkodobo (pri používaní), je možné skladovať maximálne do teploty 30°C.
Malé množstvo veterinárneho prípravku je možné zneškodniť nariedením vodou a spláchnutím do odpadovej kanalizácie. Veterinárny prípravok je číry gél. Prázdne obaly po vypláchnutí vodou môžu byť
vyhodené spoločne s komunálnym odpadom.
 
Čas použiteľnosti : 18 mesiacov.
Označenie : Len pre zvieratá!
Bez predpisu veterinárneho lekára

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

SkinMed Super

SkinMed Super  

SkinMed® Ophtal 60ml

SkinMed® Ophtal 60ml 

SkinMed® HydroGel HY 50g

SkinMed® HydroGel HY 50g 

NEWSLETTER Nezmeškajte zľavy a akcie - novinky do mailu.