SPECIFIC FID Digestive Support  5.00 € s DPH

 • EAN: 5701170321678

Podrobný popis

Zmierňuje poruchy črevnej absorpcie (akútne) a kompenzuje maldigesciu (poruchu trávenia) a/alebo exokrinnú pankreatickú insuficienciu (nedostatočnosť podžalúdkovej žľazy). Je vysoko stráviteľné a má zvýšený obsah sodíku a draslíku. Toto diétne krmivo pokrýva všetky požiadavky na výživu mačiek a prispieva k ich zdraviu.

Indikácie:

 • Akútne a chronické ochorenie tráviaceho traktu spojené s hnačkou, vracaním a / alebo plynatosťou
 • Malabsorpcia, maldigescia
 • Exokrinná pankreatická insuficiencia
 • Bakteriálne prerastanie v tenkom čreve
 • Kolitída
 • Rekonvalescencia

Vlastnosti a charakteristika krmiva:

 • Vysoká strávitelnosť diéty kompenzuje zníženú enzymatickú aktivitu čreva a tým zaisťuje optimálny príjem živín. Diéta je preto ideálna pre pacientov s ochorením tráviaceho traktu, napr. akútnou alebo chronickou hnačkou, vracaním a / alebo plynatosťou.
 • Vysoký obsah minerálov a vitamínov rozpustných v tukoch kompenzuje ich znížený príjem sliznicou čreva počas ochorenia tráviaceho traktu. Diétou sú tiež doplňované straty elektrolytov pri hnačke a vracanie.
 • Diéta obsahuje β-1,3 / 1,6-glukány z bunkovej steny kvasiniek, ktoré majú schopnosť sa viazať na receptory bielych krviniek a mobilizovať imunitný systém k rýchlejšej reakcii. Diéta Specific™ FID Digestive Support obsahuje tiež výťažok zo sušených vajec, ktorý je bohatý na vaječné imunoglobulíny. Tieto imunoglobulíny na seba v tráviacom trakte nadväzujú špecifické baktérie, vírusy a prvoky. Bráni tak adhézii týchto patogénov na stenu čreva, poškodeniu črevných klkov a následnej hnačke. Ďalej Specific ™ FID Digestive Support obsahuje mannán-oligosacharidy (MOS) . MOS sa tiež viažu na špecifické patogény a bránia ich adhézii na stenu čreva. Ďalej MOS stimulujú lokálnu imunitu tráviaceho traktu. 
 • Psyllium je rozpustná, bobtnajúca vláknina tvoriaca gél, ktorý má schopnosť absorbovať niekoľkonásobné množstvo tekutiny. Má priaznivý účinok na aktivitu čreva a ochranu črevnej sliznice. 
 • Extrakt z Yuky znižuje tvorbu zapáchajúcich plynov a tým tiež znižuje intenzitu zápachu výkalov. 

Zloženie:

Kukurica, kukuričný škrob, živočíšny tuk, ryža, rybia múčka, zemiakový škrob, vajcia (zdroj imunoglobulínov), minerálne látky (vrátane zeolitu), hydrolyzované kvasinky, vitamíny a stopové prvky, metionín, struky skorocelu štiavolistý (psyllium), repná dreň, kvasinky (zdroj β-1,3 / 1,6-glukánov a mannán-oligosacharidov), taurín, frukto-oligosacharidy, slnečnicový olej, extrakt z yuky.

Antioxidanty: Aditíva schválené EC: BHT, BHA a propylgalát. Neobsahuje žiadne umelé farbivá ani aromatické látky.

Denná kŕmna dávka v gramoch:

Individuálna denná kŕmna dávka je závislá na mnohých faktoroch ako sú napr.: plemeno, vplyvy prostredia, ročné obdobie, aktivita a pod. Odporúča sa preto priebežne monitorovať kondíciu a telesnú hmotnosť mačky a kŕmnu dávku upraviť podľa jej individuálnych nárokov a potrieb.


MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

SPECIFIC FIW Digestive Support, 7x100 g

SPECIFIC FIW Digestive Support, 7x100 g 

Farmina N&D cat QUINOA Digestion konzerva 80g

Farmina N&D cat QUINOA Digestion konzerva 80g 

Royal Canin Cat Urinary 12 x 85 g kúsky mäsa v šťave

Royal Canin Cat Urinary 12 x 85 g kúsky mäsa v šťave 

NEWSLETTER Nezmeškajte zľavy a akcie - novinky do mailu.