slovensky česky

SPECIFIC FKD Kidney Support  5.00 € s DPH


Podrobný popis
Podporuje správnu funkciu obličiek, srdca a pečene pri dospelých mačkách s chronickou obličkovou, srdcovou a/alebo pečeňovou nedostatočnosťou. Toto diétne krmivo má nízky obsah fosforu a sodíku a obsahuje výber obmedzeného množstva vysoko kvalitných a stráviteľných proteínov. Má vysoký obsah esenciálnych mastných kyselín vrátane omega-3 mastných kyselín z rybieho oleja; vďaka svojim vlastnostiam tiež alkalizuje moč. Kompletné krmivo pokrýva všetky výživové potreby dospelých mačiek a prispieva k ich dobrému zdravotnému stavu.
Indikácie:
Chronická obličková nedostatočnosť.
Pečeňová nedostatočnosť (s výnimkou cholestatických pacientov).
Kongestívne srdcové zlyhanie, hypertenzia, edém.
Urátová, oxalátová alebo cystínová urolitiáza.
Vlastnosti a charakteristika krmiva:
Znížením obsahu fosforu v diéte sa predchádza hyperfosfatémii a tým aj progresii obličkovej nedostatočnosti.
EPA a DHA sú nenasýtené omega-3 mastné kyseliny, ktoré spomaľujú progresiu obličkovej nedostatočnosti a odďaľujú zlyhanie obličiek. U mačiek so srdcovými chorobami mierni EPA rozvoj kachexie, znižuje hypertenziu a pôsobí proti agregáciu krvných doštičiek. Vďaka prídavku rybieho oleja obsahuje SPECIFIC ™ FKD / FKW Kidney Support veľké množstvo EPA a DHA.
Znížený obsah proteínov, ktoré sú len vysokej kvality a majú alkalické pH, znižuje u mačiek so zlyhaním obličiek azotémiu. U mačiek so zlyhaním pečene znižuje táto diéta pravdepodobnosť vzniku hyperamonémie a pečeňovej encefalopatie. Vysoká kvalita bielkovín je zárukou toho, že pes bude mať počas podávania diéty k dispozícii dostatočné množstvo esenciálnych aminokyselín.
Pri srdcových chorobách dochádza následkom zníženého srdcového výdaja k zadržiavaní tekutín a sodíka v organizme. Znížený obsah sodíka v diéte pomáha prerušiť začarovaný kruh vodného metabolizmu a retencia tekutín. Táto vlastnosť je žiaduca u pacientov s ochorením obličiek, pečene i srdca.
Znížený obsah proteínov v diéte znižuje výskyt oxalátov, cystínu a urátov v moči. Pri alkalickom pH moču je tak zabránené precipitácii kalciumoxalátových, urátových a cystínových kryštálov. Riziko vzniku kalciumoxalátových kryštálov znižuje tiež prídavok citrátu draselného.
Kontraindikácie:
Mačiatka, gravidné a dojčiace mačky.
Psy s relatívne vysokými nárokmi na obsah proteínov.
Pacienti s cholestázou - v týchto prípadoch je vhodné použiť krmivo s redukovaným množstvom tuku, ako napr. SPECIFIC ™ FRD / FRW Weight Reduction alebo SPECIFIC ™ FXD Adult.
Mačky sa struvitovou urolitiázou.
Zloženie:
Kukuričný škrob, kukuričný proteín, živočíšny tuk, zemiakový proteín, rybí olej, vajce, ryža, prášková celulóza, minerály, rybacie mäso, pšenica, vitamíny a stopové prvky, hydrolyzovaný kuracie a morčacie proteín, semená skorocelu štiavolistý (psyllium), taurín, slnečnicový olej, tryptofán, lysine, L-karnitín.
 
Antioxidanty: Aditíva schválené EC: BHA, BHT, askorbyl palmitát, propylgalát.
 
Neobsahuje syntetické ochucovadlá a farbivá.
 
Denná kŕmna dávka v gramoch:
Individuálna denná kŕmna dávka je závislá na mnohých faktoroch ako sú napr.: plemeno, vplyvy prostredia, ročné obdobie, aktivita a pod. Odporúča sa preto priebežne monitorovať kondíciu a telesnú hmotnosť mačky a kŕmnu dávku upraviť podľa jej individuálnych nárokov a potrieb.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Specific® FKW-P Kidney Support - Pouches 12x85g

Specific® FKW-P Kidney Support - Pouches 12x85g 

SPECIFIC FKW Kidney Support, 7x100 g

SPECIFIC FKW Kidney Support, 7x100 g 

Farmina Vet Life cat Renal

Farmina Vet Life cat Renal  

NEWSLETTER Nezmeškajte zľavy a akcie - novinky do mailu.